Meme Küçültme

Antalya Estetik - Meme Küçültme

Boyun ve sırt ağrılarına neden olan omuzlarda sütyen askılarının oluk oluşturduğu aşırı büyük memelerin estetik olarak küçültülmesi ameliyatıdır.

Ne zaman Meme küçütme ameliyatı olmalısınız?

Meme küçültme ameliyatı olmaya karar verdiyseniz ameliyat öncesi mutlaka ideal kilonuza ulaşmalısınız. Boyunuza en uygun kiloda yapılan meme küçültme ameliyatının belirgin olarak estetik sonuçları iyidir. Ayrıca yara izlerinin daha kısa olması sağlanabilir.

Meme küçültme ameliyatına nasıl hazırlanmalısınız?

Ameliyat öncesi mutlaka ve mutlaka sigara bırakılmalıdır. Tavsiyemiz ameliyatın en az 4 hafta öncesinde sigara bırakılması ve ameliyat sonrası yine en az 4 hafta sigara içilmemesidir. Kilo vermiş, sigarayı bırakmış uygun bir hasta olarak meme küçültme ameliyatı olmak için kendinize Plastik Cerrah arayabilirsiniz.

Hangi teknik ile meme küçültme ameliyatı yapılır?

Her cerrah farklı bir teknik kullanmaktadır. Ben ters T şeklinde yara izi olan meme başının duyusunun ve dolaşımının superiordan sağlandığı superior pediküllü tekniği kullanmaktayım. Meme başı çevresinden başlayarak tüm memeyi orta hatta dik inenen ve meme altı katlantı da devam eden ters T şekilli bir yara izi ile ameliyat tamamlanır.

Ameliyat sonrası özel bir bandaj veya korse kullanılmalı mı?

Meme küçültme ameliyatı sonrası sporcu sütyenine benzer önden fermuarlı özel bir sütyen 6 hafta boyunca giymeniz gerekmektedir.

Ameliyat sonrası sütyen ölçüleri değişecek mi?

Ameliyat sonras sütyeninizin sayısal olarak ölçüsü (75,80,90, 95 vd.) göğüs duvarı çevresini ifade eder ve malesef bu sayı meme küçültme ameliyatından sonra da aynı kalır. Sütyenin A,B,C ile ifade edilen meme hacmine karşılık gelen birimi ise ameliyattan sonra değişecek ve değişmesi istenen birimdir. Ve genellikle C ve D cup giyen hastalar boyun ağrıları, giysilerini yakıştıramama ve sütyen askılarının omuzda yarattığı sıkıntılar nedeni ile meme küçültme ameliyatı arayışındadırlar. Meme küçültme ameliyatından sonra bu hastalar genellikle B cup ölçüsüne ulaşırlar ama A cup olması neredeyse imkansızdır.

Ameliyat sonrası yara izleri kalıcı mıdır?

D cup olan bir hastanın küçültme ameliyatı sonrası ters T şeklinde izleri olacaktır ve bu izler kalıcıdır zamanla iyi iyileşmiş yara izlerine dönüşürler ama asla silinmezler. Meme küçülte ameliyatı sonrası hastaların aktiviteleri ve sosyal yaşama katılımları belirgin derecede artar ve sağlığın iyiye yükseltilmesi amacı Plastik Cerrahlar tarafından başarılmış olur.

Başa dön